Marka Kinder + Sport kojarzy się dziś na świecie z propagowaniem ruchu i kultury fizycznej wśród dzieci. W Polsce Kinder + Sport to nazwa największych rozgrywek siatkarskich dla najmłodszych, które firma Ferrero razem z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej prowadzi już od czterech lat.
Projekty sportowe pod hasłem Kinder + Sport odbywają się w wielkich krajach – Hiszpanii, Niemczech, Włoszech. Biorące w nich udział dzieci rywalizują w wielu dyscyplinach – od żeglarstwa po lekką atletykę. W naszym kraju postawiono na siatkówkę czyli dyscyplinę która od wielu lat jako jedyna gra zespołowa nieustająco odnosi sukcesy, zarówno w kategorii męskiej, jak i damskiej.

Celem akcji Kinder + Sport od samego początku jest wpływanie na edukację w zakresie zdrowego trybu życia i rozwoju fizycznego, dlatego postawiliśmy sobie za cel aktywizację młodzieży szkolnej i zaszczepienie w niej ducha sportowej rywalizacji.
Program objęty jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Turniej finałowy Kinder dziewcząt zostanie rozegrany w dniu 09.06.2018 r. na obiektach Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie. Początek gier dla wszystkich kategorii godzina 10:30.