XVI Turniej Piłki Siatkowej Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników, Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie

 

21 kwietnia 2018r. w Hali Sportowej OSiR w Cmolasie  odbył się XVI Turniej Piłki Siatkowej leśników z Podkarpacia. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez ZO SITLiD w Krośnie, RDLP w Krośnie, a gospodarzem turnieju było Nadleśnictwo Kolbuszowa. Otwarcia Turnieju dokonali Eugeniusz Galek, Wójt Gminy Cmolas, Janusza Magusiak, przedstawiciel RDLP w Krośnie i Bartłomiej Peret, przewodniczący ZO SITLiD.

W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 19 drużyn. W rolę zawodników wcielili się leśnicy, którzy na co dzień pracują na rzecz lasów Podkarpacia. Jednocześnie na czterech boiskach trwały rozgrywki sportowe zawodników, którzy podzieleni zostali na cztery grupy, tj.:

grupa A – Lutowisko, Lesko, Oleszyce, Głogów, Kolbuszowa

grupa B – Brzozów, RDLP Krosno, Leżajsk, Tuszyma, Stuposiany

grupa C – Lubaczów, Jarosław, Dynów, Cisna

grupa D – Bircza, Narol, Dukla, Sieniawa

Mecze w  grupach były wyjątkowo wyrównane, cześć z nich kończyła się dopiero trzecim setem. Łącznie rozegrano trzydzieści meczy w grupach. Rozgrywki trwały ponad siedem godzin. Z każdej grupy wyłoniony zwycięzcę: grupa A – Kolbuszowa, grupa B – RDLP Krosno, grupa C – Lubaczów, grupa D – Bircza

Zwycięzcy grup rozegrali mecze półfinałowe:

Nadleśnictwo Kolbuszowa – Nadleśnictwo Lubaczów – 2 : 1

RDLP Krosno– Nadleśnictwo Bircza – 2 : 1

W meczu finałowym leśnicy z Kolbuszowej zwyciężyli z RDLP Krosno (2 : 1). Walka o trzecie podium Lubaczowa z Birczą zakończyła się sukcesem Lubaczowa.

Wyłoniono i nagrodzono najlepszych zawodników turnieju:

atakujący –  Przemysław Starzak, RDLP Krosno

broniący – Mateusz Kubit, RDLP Krosno

rozgrywający – Stanisław Pajączek, Nadleśnictwo Bircza,

wszechstronny, najlepszy zawodnik turnieju – Marcin Pliżga, Nadleśnictwo Kolbuszowa.

 

Wyróżniono:

– miss grająca – Katarzyna Małodobry, Nadleśnictwo Głogów

– najmłodszy zawodnik – Michał Kaczorowski (8 lat) , Nadleśnictwo Dynów

– najstarszy zawodnik – Jan Woroniak, Nadleśnictwo Oleszyce

– grający nadleśniczy – Zenon Szkamruk, Nadleśnictwo Leżajsk

Przyznano również „Puchar Kibica”, który trafił do Nadleśnictwa Leżajsk. Za rywalizację w duchu „fair play” przyznano puchar, który otrzymała drużyna z Nadleśnictwa Baligród.

Nagrody wręczyli Janusz Magusiak, Główny Księgowy RDLP w Krośnie,  Bartłomiej Peret,przewodniczący ZO SITLiD w Krośnie oraz Zbigniew Chmielowiec, Poseł na Sejm RP i Eugeniusz Galek, Wójt Gminy Cmolas.

Fundatorami nagród byli ZO SITLiD w Krośnie, RDLP Krosno, Związek Leśników Polskich oddział Krosno, Polskie Towarzystwo Leśne oddział Krosno, NSZZ Solidarność, Zbigniew Chmielowiec, Poseł na Sejm RP.

XVI Turniej przeszedł już do historii. Na podłodze boisk OWiR w Cmolasie prawie trzystu zawodników spędziło ponad pięćset minut rozgrywając 33 mecze. Najlepsi – gospodarze Turnieju, leśnicy z Kolbuszowej już czwarty raz stanęli na najwyższym podium.

Natalia Batory, Nadleśnictwo Kolbuszowa

Fot. Natalia Batory, Kinga Mazur, Dariusz Tabisz